Yetenek Kapısı

Yetenek Kapısı

  
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla bir İnternet platformu olan 'Yetenek Kapısı'nı öğrenci ve mezunların hizmetine sunmuştur. Üniversite Kariyer Merkezleri ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanan 'Yetenek Kapısı' platformu, gençlerin ve işverenlerin zamandan ve mekandan bağımsız şekilde sürekli iletişimde kalabilmelerine imkan tanımaktadır.
Öğrenciler ve mezunlar, 'Yetenek Kapısı'nda profil oluşturarak, kariyer ağına ilk adımı atabilecek; bu sayede kariyer fuarlarını, etkinlikleri ve eğitimleri inceleyebileceklerdir. Öte yandan, 'Yetenek Kapısı' işverenler için de doğru ve hızlı insan kaynağına ulaşmayı kolaylaştıracaktır. İşverenler, bünyelerinde gerçekleştirecekleri iş ve staj ilanlarını, fuar ve etkinliklerini ağ üzerinden gençlere daha kolay duyurabilecektir. Yetenek Kapısı üzerindeki farklı modüllerle öğrenci ve mezunlar, kariyer merkezlerindeki kariyer danışmanlarından randevu alarak, bireysel danışmanlık hizmeti alabilecektir. Geliştirilen bu uygulama ile Kariyer Merkezleri ve 'Yetenek Kapısı' üzerinden öğrenci ve işveren arasındaki iletişim sürekli takip edilebilecektir.
Tüm öğrenci ve mezunlarımızı Yetenek Kapısı'na üye olmaya davet ediyoruz. Üye olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak gerekli bilgileri doldurunuz.

https://www.yetenekkapisi.org/login

Kariyer Planlama Dersi video eğitim içeriklerine aşağıda uzantısı verilen Yetenek TV platformu üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://ytnk.tv

Kamu ve özel sektör staj imkanlarının sunulduğu Kariyer Kapısı platformuna aşağıdaki uzantıdan ulaşabilirsiniz.

https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Binası Taşlıçiftlik Yerleşkesi Merkez/TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2019© Tüm Hakları Saklıdır.